اخبار استان

رهاسازی یک بهله پرنده شکاری دارای اهمیت حفاظتی در زیستگاه های طبیعی 

رهاسازی یک بهله پرنده شکاری دارای اهمیت حفاظتی در زیستگاه های طبیعی 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد از رهاسازی یک بهله سارگپه توسط ماموران یگان حفاظت در زیستگاه های طبیعی این شهرستان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مهناز مدیریان با اعلام این خبر گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این اداره یک بهله سارگپه را که هفته گذشته از سوی دوستداران حیات وحش تحویل این اداره شده بود، پس از  انجام معاینات لازم توسط یک کلینیک دامپزشکی و تیمار و اطمینان از سلامت پرنده برای ادامه حیات، در زیستگاه های طبیعی شهرستان رهاسازی کردند.
وی ضمن قدردانی از همکاری شهروندان در خصوص حفاظت وحمایت از حیات وحش، از دوستداران محیط زیست و طبیعت خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف درخصوص شکار و صید و یا نگهداری غیر قانونی حیات وحش موضوع را بلافاصله به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گزارش دهند.
گفتنی است سارگپه از راسته عقاب شکلان، خانواده قوش ها و بومی ایران است و از حیوانات کوچک نظیر خرگوش و پرندگان کوچک‌تر تغذیه و نقش مهمی در کنترل جوندگان در طبیعت دارد، از این گونه به تعداد فراوان در استپ ها، تپه ماهورها و کوهستان‌های کشور یافت می‌شود، ولی در فهرست پرندگان حمایت شده کشور قرار دارد و دارای ارزش حفاظتی است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم،رشد تولید