اخبار استان

کشف یک قطعه پرنده از نوع بوتیمار کوچک در بهارستان

کشف یک قطعه پرنده از نوع بوتیمار کوچک در بهارستان

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از کشف یک قطعه پرنده از نوع بوتیمار کوچک در این شهرستان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، علیرضا فاضلی با اعلام این خبر افزود:
روز گذشته در پی گزارش تلفنی یکی از شهروندان دوستدار محیط زیست در منطقه گلستان شهرستان بهارستان مبنی بر کشف یک پرنده از نوع بوتیمار کوچک، مأموران یگان حفاظت شهرستان بهارستان بلافاصله به محل اعزام و این پرنده را تحویل گرفتند.
 وی ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط فیزیکی پرنده مناسب بوده، برای انجام اقدامات کنترلی و قابلیت رهاسازی در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست، این پرنده به مرکز نگهداری حیات وحش پارک طبیعت پردیسان منتقل شد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در پایان ضمن قدردانی از افراد دوستدار طبیعت در تحویل بموقع حیواناتی که از زیستگاه خود خارج شده اند، اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده چنين مواردي موضوع را سریعاً به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان گزارش دهند.
گفتنی است بوتیمار کوچک  با نام علمی Ixobrychus minutus از راسته لک لک سانان، تیره حواصیلیان است که به واسطه اندازه کوچک و تنوع رنگ از دیگر حواصیل ها قابل شناسایی است. پرواز بوتیمار کوچک معمولا در ارتفاع خیلی کم و توام با بال‌زدن‌های سریع و بالباز روی‌های طولانی است . بطور عمده در نور کم غروب و یا صبح خیلی زود فعال است و طی روز خود را از انظار مخفی می کند . 
زیستگاه این پرنده مناطق با پوشش گیاهی نیزاری و فشرده است و در باتلاق های پر درخت و نزدیک به آب آشیانه می سازد و در ایران، تابستان ها نسبتا فراوان است.
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها