اخبار استان

کشف و ضبط یک سنجاب ایرانی در پیشوا

کشف و ضبط یک سنجاب ایرانی در پیشوا

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا از کشف و ضبط یک سنجاب ایرانی توسط ماموران اجرایی این اداره خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، امامعلی یگان زاده با اعلام این خبر گفت: روز گذشته بر اساس گزارش دریافتی مبنی بر خرید و فروش یک سنجاب، بلافاصله ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان وارد عمل شده و حیوان مذکور را کشف و ضبط کردند.
وی با اشاره به اینکه سنجاب ایرانی جزء گونه های بومی ایران و شاخص جنگلهای زاگرس محسوب می شود،گفت: سنجابها با دفن کردن دانه های بلوط در زیر خاک برای ذخیره سازی غذا نقش مهمی در گسترش و تجدید حیات جنگلهای بلوط زاگرس دارند.
یگان زاده با تاکید بر اینکه سنجابها به هیچ عنوان حیوان خانگی محسوب نمی شوند افزود: متأسفانه برخی سودجویان از غفلت و عدم آگاهی علاقمندان به نگهداری حیوانات خانگی سوء استفاده کرده و با صید و فروش غیرمجاز سنجابها موجب کاهش جمعیت این گونه شده اند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا با بیان اینکه آگاه سازی جوامع محلی نسبت به ارزش های بالای زیستی حیات وحش از اهداف اصلی این اداره است، افزود: آموزش و فرهنگ سازی در بین دانش آموزان و کودکان بعنوان نسلهای آینده برای صیانت و حفاظت هرچه بیشتر از حیات وحش ارزشمند و جلوگیری از تخریب زیستگاه های طبیعی و محیط زیست کشورمان بسیار حائز اهمیت است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها