اخبار استان

ابلاغ اخطاریه به یک واحد آلاینده در اسلامشهر


رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از شناسایی و ابلاغ اخطاریه به یک واحد آلاینده تصفیه دوم روغن سوخته در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، الهه بیگی با اعلام این خبرگفت: بر اساس گزارش های واصله و شکواییه مردمی و در گشت و پایش زیست محیطی کارشناسان این اداره، یک واحد آلاینده تصفیه دوم روغن سوخته شناسایی و پس از بررسی های کارشناسی بعمل آمده، به دلیل فعالیت غیر مجاز و ایجاد آلایندگی به واحد مذکور اخطاریه زیست محیطی ابلاغ و این موضوع تا رفع کامل آلودگی  و یا جمع آوری واحد پیگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه این واحد تصفیه دوم روغن در بخش احمدآباد مستوفی فعالیت دارد، اظهارداشت: واحدهای تصفیه دوم روغن با افزودن مواد شیمیایی به روغن سوخته خودروها اقدام به تصفیه دوم روغن می کنند که این امر موجب آلودگی هوا، بوی نامطبوع و تولید پسماند صنعتی ویژه می شود که می تواند سلامت ساکنین همجوار را به مخاطره بیاندازد.
بیگی ادامه داد: فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی باید در راستای تحقق توسعه پایدار و با رعایت الزامات و قوانین زیست محیطی باشد تا ضمن رشد و پیشرفت اقتصادی، سلامت شهروندان و محیط زیست تضمین شود.


 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد