اخبار استان

پلمب یک واحد ریخته گری غیرمجاز و آلاینده در بهارستان


رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اجرای حکم پلمب یک واحد ریخته گری در شهرک صنعتی قلعه میر این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، شیدا اکار با اشاره به اینکه این واحد در زمینه مفتول کشی و ریخته گری آلومینیوم فعالیت داشته و طی گشت و پایش های نیروهای این اداره شناسایی و با توجه به فعالیت بدون اتخاذ تمهیدات کنترلی، اخطاریه های متعدد زیست محیطی دریافت کرده بود، افزود: این واحد به دلیل بی توجهی به اخطاریه ها و عدم اقدام مثبت مدیر واحد در بهبود عملکرد واححد، منجر به ارجاع پرونده به مراجع قضایی شد.
وی در ادامه گفت: با پیگیری های صورت گرفته و همکاری مراجع قضایی، پس از ابلاغ حکم پلمب، به واحد مراجعه و بخش ریخته گری آن پلمب شد و قطعا وضعیت پلمب این بخش توسط کارشناسان محیط زیست طی گشت و پایش های زیست محیطی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
اکار با یادآوری اینکه واحدهای ریخته گری ازجمله منابع تولید و انتشار آلاینده های هوا هستند که فعالیت غیر مجاز و بدون رعایت استانداردهای زیست محیطی آنها مانند نداشتن سیستم فیلتراسیون،منجر به آلودگی هوا می شود، تاکید کرد: نیروهای این اداره ضمن شناسایی و بررسی وضعیت زیست محیطی این واحدها در صورت مشاهده فعالیت غیرمجاز و بدون اتخاذ تمهیدات محیط زیستی، با آنها برخورد قاطع و قانونی می کند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد