اخبار برگزیده

جلوگیری از فعالیت واحد غیرمجاز بازیافت لاستیک های فرسوده در اسلامشهر 

جلوگیری از فعالیت واحد غیرمجاز بازیافت لاستیک های فرسوده در اسلامشهر 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از جمع آوری محموله بزرگ لاستیک های مستعمل خودرو که در ضایعات سوزی استفاده می شد، خبر داد .
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، حمیده خدنگی در تشریح این خبر با اشاره به اینکه این واحد آلاینده در زمینه بازیافت لاستیک های فرسوده در منطقه واوان فعالیت داشت، افزود: به دلیل استقرار غیر مجاز این واحد و آتش سوزی های متعدد که منجر به انتشار ذرات، آلودگی محیط زیست و تهدید علیه سلامت عموم شده بود پس از ابلاغ اخطاریه های محیط زیستی و با پیگیری های به عمل آمده، با گرفتن حکم از مراجع قضایی از ادامه فعالیت آن جلوگیری و حدود 500 تن از این لاستیک ها جمع آوری شد .
وی با بیان اینکه یکی از علل مهم آلودگی هوا در شهرستان، این قبیل آتش سوزی هاست، اظهار داشت: وجود مواد سمی فراوان از قبیل اکسیدهای گوگرد، نیتروژن و کربن و سایر ترکیبات گازهای مضر ناشی از سوزاندن لاستیک های فرسوده، اثرات مخربی بر سلامتی انسان و موجودات زنده و محیط زیست دارد و متاسفانه افراد سودجو و متخلف بیشتر به طور ناشناس اقدام به آتش زدن لاستیک های فرسوده برای جداسازی و جمع آوری سیم داخل آنها می کنند .
خدنگی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه ضایعات سوزی توسط افراد متخلف و سودجو موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم،رشد تولید