اخبار برگزیده

سرپرست اداره محیط زیست بهارستان در دیدار با دادستان شهرستان: استفاده از ظرفیت دستگاه قضا برای نیل به اهداف محیط زیست ضروری است


سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره ی معمار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، شهید مظلوم آیتالله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب با دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، علیرضا فاضلی ثانی در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش های دادستان شهرستان در خصوص برخورد با متخلفان محیط زیست اظهار  داشت: همکاری و تعامل حال حاضر مجموعه دستگاه قضا با محیط زیست شهرستان ضمن ارتقاء استانداردهای محیط زیستی، موجب بهبود وضعیت شهرستان در این زمینه و در نتیجه افزایش رضایت شهروندان می شود.
وی در ادامه ضمن مطرح نمودن بخشی از چالش های محیط زیستی در شهرستان، افزود: یکی از مهمترین معضلات بهارستان عدم وجود ایستگاه انتقال زباله استاندارد است و مسلماً در صورت اهتمام و توجه متولیان قانونی،  امکان برخورداری شهرستان بهارستان از یک ایستگاه انتقال مطابق با استانداردها و با جانمایی مناسب، دور از دسترس نخواهد بود.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان استفاده از ظرفیت های دستگاه قضا برای نیل به اهداف محیط زیست را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: اداره حفاظت محیط زیست تا دستیابی به اهداف سازمانی خود پیگیری های لازم را در حد توان خود انجام داده و خواستار همکاری بیشتر مسئولان تا زمان استقرار کامل قوانین محیط زیست در شهرستان است.
غلامرضا صادقی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان نیز در این دیدار ضمن اعلام حمایت از اقدامات اداره حفاظت محیط زیست، تصریح کرد: ما حامی محیط زیست هستیم  و اداره محیط زیست نیز پیگیری های لازم را برای برخورد با متخلفان انجام دهد و برای تسریع در رسیدن به نتیجه، مساعدت لازم از طرف دستگاه قضایی اعمال خواهد شد .
وی در ادامه تاکید کرد:  قطعاً دادستانی به عنوان مدعی العموم با مشاهده و آگاهی از هرگونه فعالیتی که منجر به آلودگی و تهدید علیه بهداشت عمومی شود، برخورد قانونی لازم را اعمال می کند.
معاون دادستان شهرستان بهارستان نیز طی دیداری جداگانه با سرپرست و پرسنل اداره حفاظت محیط زیست بهارستان، گفت: مسائل محیط زیستی موضوعی مرتبط با سلامت عموم مردم و شهروندان است و دغدغه های مراجع قضایی نیز محسوب می شود، لذا محیط زیست ضمن پیگیری مطالبات قانونی خود از پشتیبانی قضایی نیز برای جلوگیری از هرگونه تخلفات در حوزه تخریب و آلودگی محیط زیست برخوردار خواهد بود .
گفتنی است در پایان این دیدار سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اهدای لوح تقدیر به دادستان و معاون دادستان شهرستان از تلاش های دستگاه قضایی تقدیر و تشکر کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد