اخبار برگزیده

پایش 126 واحد صنعتی تهران در خردادماه/69 واحد آلاینده اخطاریه محیط زیستی گرفتند


رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از پايش زیست محیطی و بررسی کارشناسی ۱۲۶ واحد صنعتی و برخورد با واحدهای آلاینده در خردادماه امسال خبر داد .
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فاطمه برنا با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای سیاستهای سازمانی و ارائه راهکارهای مناسب و اجرایی در جلوگیری از فعالیت های آلاینده واحد های صنعتی، اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با وجود همه محدودیت ها توانسته است ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خرداد ماه سال جاری نسبت به انجام ۱۲۶ مورد گشت و پایش زیست محیطی و بازدید کارشناسی از واحدهای صنعتی مستقر در شهرستان اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه در بررسی های انجام شده، تعداد ۶۹ واحد صنعتی که فعالیت آنها مغایر با ضوابط ملاک عمل بود اخطاریه محیط زیستی دریافت کردند، افزود: همچنین از خروجی سیستم تصفیه فاضلاب ۵۷ واحد تولیدی و صنعتی و بیمارستانی نمونه برداری انجام شده و نتایج آن در دست بررسی است.
معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران همچنین در خصوص صنایع آلاینده گفت:  شناسایی و برخورد با واحدهای آلاینده در اولویت کاری این اداره بوده و این اداره بدون هرگونه ملاحظه اى با واحدهای آلاینده و غیر مجاز برابر قانون برخورد خواهد کرد.
برنا در خصوص شکایت های واصله و پرونده های بخش حقوقی گفت: در خرداد ماه امسال تعداد ۱۳ فقره شکایت واصله مورد بررسی قرار گرفت و همچنین پیگیری ۱۲ مورد پرونده حقوقی از اقدامات این اداره در این مدت بوده است.
وی در ادامه اظهار داشت: برای واحدهای متخلف و غیر مجاز اخطاریه زیست محیطی با مهلت قانونی محدود صادر شده و انتظار می رود  مسئولان واحد هایی که اخطاریه دریافت کرده اند هرچه سریعتر و در زمان تعیین شده نسبت به رعایت استانداردهای محیط زیستی و رفع آلودگی اقدام کنند، در غیر اینصورت برابر موازین قانونی با آنها برخورد می شود.
 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در پایان ضمن قدردانی از عملکرد واحدهایی که همواره در اجرای ضوابط محیط زیستی پيش قدم هستند تصریح کرد: این اداره در چارچوب قانون از اینگونه واحدها حمایت خواهد کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد