اخبار برگزیده

در دهه فجر انقلاب اسلامی: سه طرح محيط زيستي در استان تهران به بهره برداری رسید


همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و ايام الله دهه فجر، ظهر امروز سه طرح محیط زیستی با حضور غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مديريت و منابع استانداري تهران، سعيدمحمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، سجاد برنجی سرپرست فرمانداری ملارد و نوراله طاهری فرماندار شهریار، سه طرح محیط زیستی در حوزه تصفيه خانه پسباب و فيلتراسيون خروجي دودكش سه واحد صنعتي در شهرستانهای ملارد و شهریار افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در حاشیه افتتاح سیستم تصفیه پساب شرکت پویا پروتئین در شهریار گفت: واحد هایی که به لحاظ اقتصادی پيشرو  هستند ضمن ایجاد رونق اقتصادی در کشور به حفظ شرایط محیط زیستی خود نیز بايد توجه کنند.
وی با بیان اینکه سیستم تصفیه پساب اين شرکت که امروز به بهره برداری رسید
،کارآمد و مطابق با استانداردهای روز دنیا است، اظهار داشت: بهره گیری از سیستم تصفیه فاضلاب در واحد های صنعتی ضمن کنترل آلودگی های آب و خاک، در کاهش هدر رفت آب و بازچرخانی می تواند بسیار موثر باشد و خروجی این سیستم ها با توجه به اینکه غنی از مواد آلی است برای آبیاری زمینهای کشاورزی استفاده می شود.
محمودی در ادامه با اشاره به اینکه رعایت الزامات محیط زیستی و حفظ سلامت مردم از اصولی است که حتما باید در واحدهای صنعتی رعایت شود، افزود: واحدهای صنعتی باید در جهت حفظ سلامت مردم و محیط زیست گام بردارند و در این مسیر ما در کنار صنعت هستیم و کمک خواهیم کرد.
گفتنی است در مراسم افتتاح هاي امروز، سیستم تصفیه پساب شرکت پويا پروتئين با اعتباری بالغ بر بیست و پنج میلیارد ریال، سیستم فیلتراسیون هوای بخش سند بلاست شرکت پترو پولاد جهانپارس با اعتبار پنج میلیارد ریال و سیستم کمپرسور برقی جایگزین سیستم دیزلی این واحد با اعتبار پانزده میلیارد ریال و همچنين سیستم تصفیه فاضلاب شرکت گندم طلایی نوتریکا با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال افتتاح شده و بهره برداری رسیدند.
گفتنی است در تصفیه فاضلاب و پساب صنعتی از روش های حذف فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی به منظور اخذ تاییدیه محیط زیست استفاده می شود و نتایج استفاده از سیستم تصفیه پساب صنعتی مشابه سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی است بدین معنا که می توان پساب تصفیه شده را پس از اخذ تاییده محیط زیست در آبیاری و کشاورزی یا دفع به آب های سطحی و یا چاه های جاذب استفاده کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد