اخبار برگزیده

۱۰ کوره زغال‌گیری در کهریزک تخریب شد


شهرری ـ ایرنا ـ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: ۱۰ کوره زغال گیری غیرمجاز (تولید زغال) با دستور مقام قضایی در روستای دوتویه کهریزک تخریب شد.

زهره عبادتی روز سه شنبه در حاشیه تخریب کوره‌های غیر مجاز تولید زغال به خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این تخریب‌ها در ادامه تخریب ۱۱۰ کوره زغال گیری غیرمجاز هفته‌های گذشته بود که به تازگی توسط بازرسان این اداره کشف و به دستور مقام قضایی تخریب شد.

وی با بیان اینکه کوره‌های زغال سوزی توسط اتباع بیگانه و بصورت غیرمجاز و آلاینده در این منطقه شکل گرفته و فعال هستند، افزود: این کوره‌ها با انتشار مستقیم دود و گازهای سمی در روستاها و مناطق مسکونی جنوب پایتخت موجب آلودگی هوا در سطح این منطقه شده است.

عبادتی عنوان کرد: حفر کوره‌ها در اراضی ملی و کشاورزی علاوه بر تصرف و تغییر کاربری موجب تخریب شدید محیط زیست می شود، مقابله با کوره‌های زغال سوزی نیازمند کمک سایر دستگاه‌ها از جمله اداره جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و بخشداری‌ها و دهیاری‌ها است.

وی با بیان اینکه بازرسان اداره محیط زیست به ویژه در فصل سرما کار گشت، پایش و شناسایی کانون‌های آلاینده جنوب استان تهران به ویژه کورهای زغال گیری را در دستور کار خود دارند، اضافه کرد: تخریب تمامی کوره‌ها با دستور مستقیم مراجع قضایی و همکاری فرمانداری شهرستان ری انجام گرفته است.

عبادتی یادآور شد: عملیات پاکسازی و تخریب کوره‌های زغال سازی که به لحاظ ایجاد آلودگی شدید هوا و منابع آب و خاک موجبات آلودگی محیط زیست و تهدید سلامتی سکنه همجوار را فراهم می آورد با اقتدار انجام شد.

به گزارش ایرنا، اداره محیط زیست شهرستان ری در جهت مقابله با کورهای زغال سوزی علاوه بر این ۱۰ مورد، ۱۱۰ کوره را نیز طی هفته‌های گذشته در منطقه کهریزک تخریب کرده است.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران قرار گرفته است
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد