.
 • کد خبر: 91e8677
 • رییس اداره حقوقی محیط زیست تهران در گفتگو با میزان: شهرک‌های لاکچری معضلی کشوری است و محدود به پایتخت نیست
 • 1398/5/9 چهارشنبه2019-07-31T08:21:17+04:30.

 • خبرگزاری میزان- رییس اداره حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست تهران اظهار داشت: نظارت و ساماندهی ساخت و ساز در داخل محدوده شهری در حیطه وظایف سازمان حفاظت از محیط زیست نیست.
                                                                                                                                                                                                                                                                   

  علی امراللهی مجد، رییس اداره حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به این که اکثر شهرک‌های لاکچری در حاشیه شهر تهران شکل می‌گیرند، اظهار داشت: شهرک‌های لاکچری و خاص همیشه در مناطقی ایجاد می‌شوند که آب و هوای بهتری را نسبت به داخل شهر تهران داشته باشند.

  وی با اشاره به اینکه افزایش جمعیت کلانشهر‌ها باعث شده تا افراد برای گذراندن اوقات فراغت به سمت حاشیه شهر‌ها گرایش پیدا کنند، افزود: در حال حاضر شهرک‌های لوکس در اطراف تمامی کلان شهر‌های ایران شکل گرفته است که البته این شهرک‌ها ویژه اقشار خاصی از جامعه هستند.

  وی با اشاره به این که واژه‌های زمین خواری و کوه خواری در دو دهه اخیر ایجاد شده اند، تصریح کرد: تصرف و تعدی به اراضی ملی را می‌توان در کوه خواری یا زمین خواری تعریف کرد.

  علی امراللهی مجد با اشاره به مناطق چهارگانه بند الف ماده ۳ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، اظهار داشت: حفاظت از مناطقی مانند پارک‌های ملی، آثار طبیعی ملی، مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع بر عهده سازمان محیط زیست است. اما نظارت و ساماندهی ساخت و ساز در داخل محدوده شهری در حیطه وظایف سازمان حفاظت از محیط زیست نیست.

  رییس اداره حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست تهران خاطرنشان کرد: گسترش شهر‌ها باعث می‌شود تا مرز شهری به نزدیکی مناطق چهارگانه مورد حفاظت برسد.

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ