.
 • کد خبر: c7cebd5
 • کلانتری در حاشیه پاکسازی ارتفاعات توچال:محيط زيست سرمايه بين نسلي است
 • 1398/5/4 جمعه2019-07-26T11:10:15+04:30.

 • صبح امروز و در اقدامی نمادین با حضور مدیرکل حفاظت حفاظت محیط زیست استان تهران، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، ورزشکاران و تشکل های مردم نهاد، ارتفاعات توچال از زباله پاکسازی شد.
  به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، کیومرث کلانتری در حاشیه این پاکسازی با اشاره به اینکه طبیعت دوست داشتنی است و قرار نیست با یک روز در طبیعت بودن آن را آلوده کنیم و تصور کنیم افراد دیگری آن را پاکیزه خواهند کرد،افزود: امروز ما هم در این اقدام ارزشمند در کنار مردم قرار گرفتیم و خوشبختانه مشارکت مردم بسیار بالاست و خرسندیم که چنین شهروندان دوستدار محیط زیست و طبیعت داریم.
  وی با بیان اینکه برنامه های این چنینی  مردم محور است و هدف از برگزاری آن اشاعه فرهنگ زیست محیطی و حس مسئولیت پذیری بیشتر در بین مردم است، اظهار داشت: پیام این برنامه این است که بگوید طبیعت متعلق به همه است و هر کس آن را آلوده کند باید خود آن را تمیز و پاکیزه کند.
  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه طبیعت امانت است و ما در طبیعت و زمین ساکن هستیم و مالک اصلی خداوند متعال است، گفت: آنجا که خداوند در قرآن کریم می فرماید همه چیز را برای تو آفریدم ای انسان و تو را برای خودم به معنای آن است همه امانت دار هستیم و باید امانت دار خوبی باشیم.
  کلانتری ادامه داد: اجرای این برنامه ها در واقع تحقق اصل ۵۰ قانون اساسی است که حفظ محیط زیست را وظیفه عمومی می داند و محیط زیست جز با مشارکت آحاد مردم حفظ نخواهد شد.
  كلانتري همچنين گفت : موضوع فرهنگسازي درخصوص جلو گيري از رهاسازي زباله ها در طبيعت با اجراي برنامه هاي فرهنگي و نمادين همچون طرح بي زباله و نه به پلاستيك از سوي محيط زيست استان تهران با همكاري مردم ، تشكل ها و ساير دستگاه هاي مسئول و علاقه مند همچنان پي گيري و اجرا مي شود.
  وی در پایان با اشاره به اینکه طبیعت و محیط زیست تنها مختص ما نیست و در واقع سرمایه مشترک بین ما و نسلهای آینده است، تصریح کرد: حق نداریم طبیعت را آلوده کنیم و باید به اندازه از طبیعت بهره برداری کرده و ضمن احیاء و بازسازی بقیه را به نسلهای آینده محول کنیم.
  رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز در این برنامه با بیان اینکه برنامه پاکسازی امروز با حضور جوانان، ورزشکاران و دستگاههای همکار ما در استان تهران با همکاری محیط زیست انجام شد، افزود: برنامه امروز یک اقدام نمادین است تا به مردم توصیه کنیم محیط زیست را باید پاکیزه نگه داریم.
  وی با اشاره به اینکه ورزشکاران به نوعی نخبگان و نمایندگان جامعه هستند، اظهار داشت: حضور آنها در اینگونه برنامه ها در جهت فرهنگسازی بویژه در حوزه محیط زیست بسیار تاثیرگذار است.
  گل محمدی با بیان اینکه هفته آینده نیز برنامه پاکسازی طبیعت در حاشیه رودخانه جاجرود اجرا خواهد شد، تصریح کرد: حفظ طبیعت و محیط زیست مسئولیت اجتماعی همه ما است و به امید روزی که دیگر شاهد رها شدن زباله در طبیعت نباشیم.

   

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ