محیط زیست در رسانه ها

معاون دادستان ملارد: با مسئولان خاطی فاضلاب شهری برخورد می‌شود
تهران - ایرنا - معاون دادستان ملارد گفت: با مسئولانی که با وجود تفاهمنامه‌های زیست محیطی، اقدامی برای جلوگیری از سرریز شدن فاضلاب شهری و آب‌های سطحی در لم‌آباد این شهرستان انجام ندادند، برخورد می‌شود.

حسین شاه علی  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ملارد با تاکید بر حفظ سلامتی مردم در حوزه های مختلف اظهار داشت: سرازیر شدن فاضلاب های خانگی و آب های سطحی در منطقه لم آباد، سلامتی و تندرستی مردم و جامعه و محیط زیست را نشانه رفته است و مسئولان برای حل این معضل هیچ کاری انجام نداده اند.

وی تصریح کرد: در تفاهم نامه بین محیط زیست با شهرداری ملارد و آبفای غرب استان تهران مقرر شده بود، شهرداری ملارد به همراه آبفا در راستای مدیریت صحیح آب های سطحی و انتقال و مدیریت فاضلاب شهری اقدام عاجل داشته باشند که متاسفانه تاکنون این مهم، محقق نشده است.

معاون دادستان شهرستان ملارد ضمن تذکر به شهردار ملارد و مسئولان آبفا غرب استان تهران، بیان کرد: در فصل بارش و هدایت روان آب‌ها و فاضلاب طبق برنامه زمانبندی یک ساله باید توسط شهرداری و آبفا، طرح عمرانی با هدف کاهش مشکلات و اثرات زیست محیطی انجام می‌شد که  ترک فعل مسئولان را شاهد هستیم و طبق قانون پیگرد قضایی در انتظار آنها خواهد بود.

شاه علی تاکید کرد: مسئولان موظف هستند تا قبل از شروع بارش ها و وخیم شدن اوضاع فاضلاب، نسبت به انجام تکالیف خود اقدام کنند در غیر این صورت دادستانی در راستای حفظ حقوق عامه و سلامت شهروندان اقدام لازم را در برخورد با خاطیان انجام خواهد داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سلامتی مردم خط قرمز دستگاه قضایی است و اجازه نخواهیم داد، سلامتی جامعه و محیط زیست با بی توجهی برخی مسئولان به خطر بیفتد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم،رشد تولید