اخبار استان

میمون سرگردان در تهران زنده گیری شد

میمون سرگردان در تهران زنده گیری شد

معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران از زنده گیری یک قلاده میمون که به دلایل نامعلوم درسطح شهر تهران به گشت و گذار مشغول بود، خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، علیرضا رحمتی با اعلام این خبر گفت: این میمون رزوس سرگردان پس از زنده گیری به کلنیک حیات وحش پردیسان تحویل داده شد.
وی افزود: روز گذشته طی دریافت گزارشی مبنی بر مشاهده یک قلاده میمون در سطح شهر، بلافاصله محیط بانان این اداره در محل حاضر شده و با همکاری پرسنل آتش نشانی ایستگاه شماره ۶۷ تهران با تلاش فراوان موفق به زنده گیری این حیوان شدند.
معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست تهران بیان داشت: میمون رزوس که از جمله جانوران جنوب شرق آسیا محسوب می شود متاسفانه در سال های اخیر به صورت غیرقانونی و از راه قاچاق وارد کشور شده و عده زیادی به دلیل عدم آگاهی اقدام به نگهداری این حیوان در منزل می کنند.
رحمتی یادآور شد: از آنجا که این گونه در زمره گونه های مهاجم برای حیات وحش کشور محسوب می شود می تواند به تهدیدی جدی علیه اکوسیستم های طبیعی و تنوع زیستی کشور تبدیل شود و با انتقال بیماری و تداخلات ژنتیکی و رقابت غذایی با گونه های بومی، حیات گونه های بومی را با خطر مواجه می کند.
وی اظهار داشت: نگهداری این گونه حیوانات در منزل علاوه بر اینکه غیرقانونی بوده، به دلیل داشتن بیماریهای مشترک با انسان خطر ابتلا به بیماریهای خطرناک را در انسان افزایش می دهد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم،رشد تولید