اخبار استان

محکومیت متصدی یک واحد ریخته گری آلاینده در بهارستان

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از صدور حکم محکومیت یک واحد ریخته گری آلاینده در شهرک قلعه میر این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، علیرضا فاضلی در تشریح این خبر گفت: با توجه به شناسایی یک واحد ریخته گری آلاینده در شهرک قلعه میر، اخطاریه های زیست محیطی جهت اصلاح عملکرد، برای این واحد صادر شد و با توجه به عدم اقدام مثبت از سوی مدیر واحد، ضمن ارجاع پرونده به مرجع قضایی، با هماهنگی مقام قضایی نسبت به پلمب واحد ریخته گری اقدام شد.
وی در ادامه افزود: با ایجاد آلایندگی در زمان فعالیت این واحد و پیگیری های حقوقی انجام شده، در نهایت حکم محکومیت مسئول ریخته گری توسط مرجع قضایی صادر شد.
فاضلی در خصوص رأی محکومیت صادره اظهار داشت: با توجه به اینکه فعالیت آلاینده واحد منجر به نتایج زیانبار برای محیط زیست و تهدید سلامت و بهداشت عمومی شده بود، حکم هفت ماه حبس و پرداخت 250 میلیون ریال جزای نقدی درجه چهار در حق صندوق دولت، برای متشاکی صادر شد.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به اقدامات انجام شده برای کنترل آلایندگی از سوی واحد و اعلام به محیط زیست، تصریح کرد: پس از موارد اصلاحی توسط مسئول واحد، بررسی کارشناسی و هماهنگی حقوقی انجام گرفته، کل حبس مشارالیه و یک دوم از جزای نقدی وی، به مدت دو سال تعلیق شد.
علیرضا فاضلی در پایان تاکید داشت: این اداره در صورت شناسایی هرگونه فعالیت آلاینده توسط واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی مستقر در حوزه استحفاظی، تا زمان حصول نتیجه، پیگیری های لازم را انجام داده و با تمامی متخلفان به صورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد