اخبار استان

صدور حکم محکومیت عاملان تخریب محیط زیست در ملارد


سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد از صدور رای محکومیت برای دو متخلف نگهداری سلاح غیر مجاز و عامل آلایندگی محیط زیست در این شهرستان  خبر داد .
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، شیدا اکار با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های حقوقی به عمل آمده از سوی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد درخصوص حمل و نگهداری سلاح شکاری غیر مجاز توسط فرد متخلف، مراجع قضایی به استناد ماده 6 قانون مجازات قاچاق اسلحه ومهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیر مجاز  رای به محکومیت  متخلف به 6 ماه حبس تعزیری را صادر کرد.
وی افزود: همچنین برای متصدی واحدآلاینده تولید ذغال که با فعالیت خود موجبات آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم آورده بود، دادگاه به استناد مواد 11و 12قانون حفاظت وبهسازی محیط زیست و ماده 543  قانون مجازات اسلامی، حکم یکسال حبس تعزیری برای ایجاد آلودگی و تهدید علیه بهداشت عمومی و دو سال حبس تعزیری برای فک پلمپ غیر قانونی برای عامل متخلف تولید ذغال را صادر کرد.
اکار در ادامه اظهار داشت:  قطعا هرگونه تخلف محیط زیستی در حوزه محیط زیست انسانی و محیط زیست طبیعی قابل اغماض نبوده و این اداره در راستای حفاظت از محیط زیست، وفق قوانین و مقررات با کیله خاطیان در حوزه مسائل محیط زیستی برخورد خواهد کرد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد