اخبار برگزیده

استاندار تهران:  حق آبه تالاب بند علیخان شهرستان ورامین با جدیت پیگیری شود

استاندار تهران: حق آبه تالاب بند علیخان شهرستان ورامین با جدیت پیگیری شود

 استاندار تهران امروز یکشنبه ۱۲ آذر به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستان ورامین، از تالاب بند علیخان منطقه حفاظت شده کویر بازدید و با جمعی از عشایر دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران علیرضا فخاری در این بازدید گفت: امروز به همراه مدیران کل استان تهران از مسیل رودخانه ها و مسیل های منتهی به تالاب بند علیخان برای بررسی آخرین وضعیت این تالاب بازدید انجام گرفت .

استاندار تهران با تاکید بر لزوم احیای تالاب بند علیخان افزود: حق آبه تالاب بند علیخان با جدیت توسط دستگاه های مربوطه باید پیگیری شود تا بتوانیم این منبع عظیم زیست محیطی را بمنظور جلوگیری از خطرات ریز گرد ها و همچنین از بین رفتن مراتع عشایر احیا کنیم .

وی ادامه داد: امروز مقرر شد برای احیای تالاب بند علیخان حق آبه تالاب از رودخانه شور و شیرین و همچنین از رودخانه شور با جدیت پیگیری شود و همچنین برای حمایت از عشایر نهاد های دامی به صورت مدت دار در اختیار آنها قرار گیرد .

فخاری در پایان گفت: علاوه بر حفظ محیط زیست، احیای مرتع و تالاب بند علیخان می تواند در تامین گوشت گرم استان تهران موثر باشد زیرا اگر مرتع سر سبز باشد دامداران با هزینه کمتری تولید خود را انجام می دهند و باعث رونق تولید و اشتغال می شود .

گفتنی است در این بازدید غراوی معاون امور عمرانی استانداری تهران، علیرضا مزینانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، مجید درویشی فرماندار ویژه شهرستان ورامین ،جبرائل برادری مدیر کل جهاد کشاورزی، بهزاد پارسا مدیرکل آب منطقه ای، رضا بیانی مدیر کل منابع طبیعی استان تهران و جمعی از مدیران استان تهران و شهرستان ورامین استاندار تهران را در بازدید از تالاب بند علیخان و کویر دشت ورامین همراهی کردند .
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم،رشد تولید