اخبار برگزیده

فعالیت آموزشی کودکستان، مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول روز دوشنبه غیر حضوری است

فعالیت آموزشی کودکستان، مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول روز دوشنبه غیر حضوری است

براساس تصمیم کارگروه هماهنگی مواقع اضطرار آلودگی هوا، با توجه به پایداری و سکون جوی و استمرار آلودگی هوا، فعالیت آموزشی کودکستان ها، مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول روز دوشنبه 13 آذر ماه در تهران و شهرستانهای استان به غیر از شهرستان فیروزکوه غیر حضوری بوده و بصورت مجازی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مصوبات پیشین کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا همچون ممنوعیت فعالیت کلیه معادن شن و ماسه و کارخانجات تولید آسفالت استان، اجرای طرح زوج و فرد در محدوده کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین دارای آلایندگی قابل رویت و کلیه موتور سیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی توسط پلیس راهور همچنان اجرا می شود.
این گزارش می افزاید: همچنین تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گاز رسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است توسط شرکت گاز استان و جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها در پایانه‌ها و ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان نیز همچنان به قوت خود باقی است.
بر اساس این گزارش بر استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم به ویژه گروه‌های حساس شامل کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار، شاغلان پلیس راهور و شهرداری‌ها که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز را دارند، تاکید شد.
گفتنی است همچنین بر اساس تصمیمات این کارگروه، کارکنان  دستگاه های دولتی دارای بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های زمینه ای، تنفسی و خود ایمنی و خانم های باردار در صورت موافقت دستگاه مربوطه می توانند در روز دوشنبه  13 آذر از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم،رشد تولید