اخبار برگزیده

رونمایی از نمایشگر اطلاع رسانی کیفیت هوای تهران

رونمایی از نمایشگر اطلاع رسانی کیفیت هوای تهران

نمایشگر اطلاع رسانی کیفیت هوای تهران با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از معاونین و مدیران ستادی با ارائه توضیحات فنی و تکمیلی از سوی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، در محل ساختمان مرکزی این سازمان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، علی سلاجقه در حاشیه این رونمایی ضمن بررسی وضعیت گزارش آلودگی هوای تهران نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از طریق نمایشگر پایش آلودگی هوا، گفت: ایستگاه های سنجش آلودگی هوا باید همواره مورد نظارت و رصد دقیق قرار گیرد تا خروجی ایستگاه ها و نهایتا اطلاعات اینگونه نمایشگرها با وضعیت موجود هوا به لحاظ کیفی کاملا همخوانی و مطابقت داشته باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه اطلاعات بروز وضعیت کیفی هوا باید در دسترس عموم شهروندان باشد، خواستار نمایش پارامترهای دیگر از جمله ذرات معلق کمتر از 10 میکرون بر روی این نمایشگر ها شد.
گفتنی است نمایش آنلاین شاخص کیفی هوای کلان شهر تهران و سایر شهرستان های استان، همچنین نمایش اخبار و رویدادهای مهم محیط زیست از طریق ارتباط با پورتال اطلاع رسانی از جمله کاربرد های مهم این نمایشگر است و از طریق این نمایشگر ها اطلاعات بطور سریع در دسترس شهروندان قرار می گیرد و مردم می توانند با استفاده از اینگونه نمایشگرها اطلاعات مربوط به آلودگی هوا را بصورت آنلاین بررسی کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم،رشد تولید