اخبار برگزیده

دستگیری متخلف عرضه و فروش پرنده سهره در شهر ری 

دستگیری متخلف عرضه و فروش پرنده سهره در شهر ری 

 مشاور مدیر کل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از دستگیری یک متخلف خرید و فروش پرنده سهره در شهرستان توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست این اداره خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمد رستگاری در تشریح این خبر با اشاره به اینکه به دنبال رصد فضای مجازی  مبني بر خريد و فروش و نگهداري غيرمجاز پرندگان در يك مغازه، ماموران یگان حفاظت محيط زيست شهرستان پس از هماهنگی با مرجع قضایی به همراه عوامل نیروی انتظامی بلافاصله در محل حاضر شدند، افزود: پس از بازرسی محل تعداد ۲۰ قطعه پرنده سهره کشف و  متخلف به مراجع قضایی معرفی شد.
وی با اشاره به اینکه پرنده های کشف شده، رهاسازی شدند، اظهار داشت: هر گونه صید، عرضه و فروش گونه‌های جانوری اعم از پستانداران، پرندگان، خزندگان و آبزیان بدون کسب مجوز لازم از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و غیرقانونی است و در صورت مشاهده ماموران یگان حفاظت محیط زیست متخلفان تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.
گفتنی است سهره از راسته گنجشک سانان، حدود ۱۴ سانتیمتر طول دارد و سرش به رنگ قرمز روشن یا سیاه و سفید و دمش سفید است و گونه طلایی‌اش به دلیل برخورداری از صدای آهنگین و سیمایی زیبا، مورد توجه متخلفان حیات وحش بوده و بعد از زنده‌گیری برای نگهداری در قفس به فروش می‌رسد. 
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم،رشد تولید