اخبار برگزیده

 اخطار به سه واحد متخلف در شهریار/ واحدهای متخلف در صورت عدم توجه به اخطاریه های صادره به مرجع قضایی معرفی می شوند 

 اخطار به سه واحد متخلف در شهریار/ واحدهای متخلف در صورت عدم توجه به اخطاریه های صادره به مرجع قضایی معرفی می شوند 

رييس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان شهريار از شناسايي يك واحد چوب خشك كني و صدور ٣ اخطاريه زيست محيطي در بررسي شكايات واصله مردمي م مراجعه کارشناسان و ماموران اجرایی این اداره خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، شیدا اكار در تشريح اين خبر گفت: در پي دریافت شكايات واصله از فعاليت آلاينده واحدهای قالكاري، چوب خشك كني و رنگرزي در حوزه شهرستان شهریار، كارشناسان برای بررسي موضوع به اين واحد ها مراجعه کردند.
وی افزود: در جریان اين بازديدها  يك واحد چوب خشك كني جديد شناسايي شد كه با توجه به نبود پرونده و سابقه فعاليت این واحد در اداره محيط زيست، به منظور ارائه مدارك و مستندات فعاليت و نتايج خوداظهاري آلاينده ها، اخطاريه براي واحد صادر و ابلاغ شد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار در ادامه با اشاره به یک واحد واحد رنگرزي تحت شكايت اظهار داشت: فعالیت این واحدآلاینده قبلا و باصدور اخطاريه محيط زيست تعطيل و متوقف شده بود كه در مراجعه اخير بدليل عدم همكاري نگهبان برای ورود و ممانعت از  بازديد ماموران، اخطاريه براي مسئول مريوطه صادر شد تا ظرف ٤٨ ساعت شرايط بازديد كارشناسان محيط زيست را فراهم کنند. 
آکار تصریح کرد: همچنين براي واحد قالكاري نيز بدليل فعاليت غير مجاز همراه با آلودگي هوا و تهدید بهداشت و سلامت عمومی اخطاريه زيست محيطي توقف فعاليت آلاينده صادر و ابلاغ شد. 
وی در خصوص فعاليت واحدهای قالكاري یادآور شد: قالكاري فعاليت ذوب ضايعات فلزي در كوره به منظور استخراج فلزات گرانبهايي چون طلا و نقره است كه با انتشار اكسيدهاي آلاينده ي چون سرب يا مس همراه بوده و این واحدها برای فعالیت خود بايد از فيلترهای استاندارد و مناسب برای كنترل آلاينده ها استفاده کنند .
این گزارش می افزاید: بر اساس اعلام رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار، در پايان مدت قانونی اخطاريه هاي صادره و عدم اقدام مثبت از طرف واحدهای مذکور، مدیران و متصدیان این واحدهای متخلف به مرجع قضايي معرفي خواهند شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1402 سال مهار تورم،رشد تولید