اخبار برگزیده

پایش ۲۵ واحد ریخته گری در بهارستان/سنجش میزان پارامترهای آلاینده هوا و بو در واحدهای صنعتی

پایش ۲۵ واحد ریخته گری در بهارستان/سنجش میزان پارامترهای آلاینده هوا و بو در واحدهای صنعتی


رییس اداره محیط زیست بهارستان گفت: اولويت اول ما الزام واحدهای صنعتی به نصب سيستم فيلتراسيون و به طور كلي كنترل و رفع هرگونه آلايندگي است و  در صورت تشخیص واحد های مشمول انتقال، بعد از آن توقف فعاليت واحد و فرایند انتقال صنايع آلاينده به شهرك هاي صنعتي آغاز می شود .
به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، علیرضا فاضلی با اعلام این خبر اظهار کرد: بمنظور سنجش و بررسی میزان آلاینده های محیطی واحدهای صنعتی و تولیدی، از هوای محیطی سه واحد ریخته گری و یک واحد سلولزی سنجش هوا و بو بعمل آمد.
وی افزود: واحدهاي ريخته گري ازجمله منابع توليد و انتشار آلاينده هاي هوا به خصوص ذرات معلق و اكسيدهاي فلزي هستند كه فعاليت غير مجاز و آلاينده آنها ناشي از عدم بکارگیری سيستم فيلتراسيون و استفاده از كوره هاي دوار و زميني تعبیه شده و بعضا استفاده از سوخت های مازوت است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در ادامه گفت: در مواردی نیز که واحد دارای سیستم فیلتراسیون بوده، کارایی لازم را نداشته و در همین خصوص ضمن پایش از 25 واحد ریخته گری طی چند روز گذشته، از هوای محیطی 3 واحد فعال نمونه برداری شد.
فاضلی تصریح کرد: در کنار این پایش ها، با توجه به دریافت شکایات مردمی از بوی متصاعد شده از فعالیت برخی واحدهای صنعتی و با توجه به شیوه نامه تشخیص صنایع آلاینده مشمول انتقال، همچنین پایش از یکی از واحدهای تولید بازیافت و تولید رول های کاغذی در نزدیکی محل خمیر زنی این واحد و در نزدیکترین نقطه مسکونی در جهت باد غالب نیز سنجش بو مجدد صورت گرفت .
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها