اخبار برگزیده

‌کشف محل نگهداري غير مجاز حیات وحش در غرب تهران/ نگهداری شیر تا طاووس

‌کشف محل نگهداري غير مجاز حیات وحش در غرب تهران/ نگهداری شیر تا طاووس


رییس اداره حفاظت حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از شناسايي يك مركز نگهداري غير مجاز حیات وحش در باغي در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، شیدا اکار با اعلام این خبر گفت: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر نگهداري غیر مجاز دو قلاده شیر و تعدادي پرنده در روستای اسکمان این شهرستان، کارشناسان اين اداره به محل مربوطه اعزام و با هماهنگی مقام قضایی و همراهی نیروی انتظامی به داخل باغ ورود كردند.
وی افزود: در بازرسی از این مکان چند قطعه پرنده غیرمجاز از گونه طاووس کشف و ضبط شد و متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسيدگي به تخلف به مقامات قضایی معرفی شد.
رییس اداره محیط زیست شهرستان شهریار با اشاره به اینکه تعدادی بوقلمون نیز بدون اخذ مجوز قانونی در این مکان نگهداری می شد، تصریح کرد: دوقلاده شیر نیز قبل از ورود محیط زیست به این محل از سوی متهم بصورت غیر مجاز به محل دیگری منتقل شده بود که باتوجه به اظهارات متهم پرونده موضوع در حال پیگیری است.
اکار با بیان اینکه شکار و قاچاق پرندگان موجب انقراض این گونه های ارزشمند و تخریب محیط زیست می شود گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو اقدام به قاچاق گونه های وحشی می کنند که این بر خلاف قوانین زیست محیطی است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار تصریح کرد: تجارت گونه های وحشی جرم محسوب شده و محیط زیست با تمام توان با شکار چیان و مجرمان این حوزه به شدت برخورد خواهد کرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1400 سال تولید،پشتیبانی ها،مانع زدایی ها