اخبار برگزیده

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران


 به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه، متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۱ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.
 این گزارش می افزاید: متوسط ۲۴ ساعته کیفیت هوا در ۴ ایستگاه پارک شکوفه-منطقه ۱۴(۱۵۴)،شهرداری منطقه ۱۵(۱۵۴)، شهرداری منطقه ۲۱(۱۵۳) و سوهانک-منطقه ۱(۱۵۱) در شرایط ناسالم می‌باشد.
براساس هشدار شماره ۴۸ اداره کل هواشناسی استان تهران در تاریخ ۲۱ مهرماه مبنی بر سکون نسبی جو، پایداری هوا و انباشت آلاینده‌ها تا ظهر پنجشنبه ۲۴ مهرماه و احتمال ورود به شرایط ناسالم در روزهای آتی، توصیه می‌شود کلیه بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز جدا خودداری نمایند.
همچنین شهروندان دقت در هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها داشته و از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا شود مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن خودداری کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد