اخبار برگزیده

معارفه یوسف وند به عنوان رییس اداره حراست محیط زیست استان تهران


مراسم معارفه رییس جدید اداره حراست محیط زیست استان تهران پیش از ظهر امروز با حضور رییس و معاون اقتصادی حراست کل استان تهران، مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل و جمعی از مسئولان حفاظت محیط زیست استان تهران برگزار و مجتبی یوسف وند به عنوان رییس جدید اداره حراست معرفی شد. 
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در این مراسم با اشاره به شرایط محیط زیستی خاص استان تهران و عدم همخوانی امکانات و پشتیبانی موجود با نیازها در این حوزه بیان داشت: با توجه به این عدم تناسب، از حراست انتظار داریم بدلیل گستردگی ماموریت های محیط زیست، نظارت های خود را بیشتر کرده و در این خصوص به ما کمک کند.
وی در خصوص گشت و پایش های شبانه روزی  محیط زیست استان در شرایط آلودگی هوای تهران گفت: در پایش های انجام شده ماموران محیط زیست، حدود 100 کوره غیرمجاز زغال تخریب و تمام مخازن مازوت در واحدهایی که از آن استفاده می کردند پلمب شد.
محمودی در خصوص عملکرد یگان حفاظت استان نیز اظهار داشت: یگان حفاظت محیط زیست استان در آذر ماه امسال موفق به کشف و ضبط 75 اسلحه که عمده آن غیرمجاز بودند شد.
محمد جعفری رییس حراست کل استان تهران  نیز در این مراسم با اشاره به اینکه دوام و نظام هر سیستم به نظارت و کنترل آن بستگی دارد، افزود: نظارت نوعی مراقبت با دو رویکرد نگهبان و نگهدار است.
وی با بیان اینکه حراست از دارایی های ارزشمند سیستم از بعد فیزیکی حفاظت می کند تا دچار خدشه نشود، اظهار داشت: اما در رویکرد نگهداری حراست با نگاه یک سویه نمی تواند کار نگهداری را که عمده  بحث آن صیانت از دارایی های ارزشمند سیستم که مهمترین آن نیروی انسانی است انجام دهد و باید با یک برنامه ریزی دقیق و عمیق علمی از دارایی های سیستم بصورت بالفعل و بالقوه نگهداری کند.
رییس حراست کل استان تهران ادامه داد: حراست به عنوان کانون هدایت، نظارت و پایش ماموریت های سازمان است که هم از ماموریت ها صیانت می کند و هم از دارایی های ارزشمند سیستم و این اصول و اساس در واقع رکن اصلی کار حراست است.
جعفری با بیان اینکه فرمول کار حراست پیشگیری، پیش بینی، آینده نگری و آینده پژوهی است، تصریح کرد: در حوزه پیش بینی، آینده نگری و آینده پژوهی حراست باید با اشراف حراستی به نقطه تبیین و تحلیل رسیده و از مرحله رخداد نگاری و توصیف عبور کند.
وی با اشاره به اینکه ارائه عالی ترین سطح مشاوره و بالاترین مسئول تاثیرگذار سیستم یکی از انتظارات، تکالیف و ماموریت های حراست است، خاطرنشان کرد: اگر موفقیت سیستم راآمیزه ای اثر بخش از منابع برای رسیدن به اهداف سازمانی تعریف کنیم نقش حراست باید بی بدیل باشد.
در ادامه این مراسم داود چراغی مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست نیز با بیان اینکه مجموعه محیط زیست استان تهران یک مجموعه ویژه بوده و باید نگاهی ویژه به آن داشت، افزود: دید حراست در ستادکلی ،جامع و فراگیر بوده و انتظار داریم مسئولان استان نظارت بیشتری در بحث پایش و عملکرد کارکنان داشته باشند.
وی به تحمیل تحریم های کشورهای غربی بر ملت ایران و افزایش فشار بر مردم اشاره داشت و گفت: وظیفه ما به عنوان محیط زیست این است که در چارچوب ضوابط و مقررات عمل کرده و با توجه به شرایط ویژه موجود باید به حل بیشتر مشکلات کمک کنیم.
چراغی با اشاره به اینکه مشکلی که در برخی استان ها داریم عدم وجود بانک اطلاعاتی صنایع است، تصریح کرد: وجود بانک اطلاعاتی می تواند کمک شایانی در فرآیند تصمیم گیری و تصمیم سازی در سطح مدیران کند و امیدوارم مسئولان استان در این خصوص اهتمام ویژه ای داشته باشند.
مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در اداره کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست نگاه سنتی کنار گذاشته شده و نگاه تخصصی به مجموعه وجود دارد، گفت: امروز گزارشاتی که از ادارات حراست استان ها به ستاد مرکز می رسد، پس از تجزیه و تحلیل بصورت گزارشی تخصصی به ریاست عالی سازمان ارائه می شود و حراستی که از حوزه های مختلف محیط زیست تخصص نداشته باشد نمی تواند کمک ویژه ای به مجموعه سازمان کند.
این گزارش می افزاید: پیش از این مسئولیت اداره حراست محیط زیست استان تهران برعهده سعید شهند بود. وی هم اکنون به عنوان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل مشغول به خدمت است.
 
عكس های مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
سال 1398  سال رونق توليد